Ohlédnutí se za úspěchy našich běžců od března do prosince 2019

article preview

Březen

Velké Žatecká

Dne 23. března se naši běžci Michal Prokeš, Jiří Zelenka a Kevin Nejedlý účastnili závodu v přespolním běhu Velká Žatecká. Pro Jiří Zelenka to byl první závod po tříleté sportovní pouze. Nejvíce by vidět výkon Kevina Nejedlých, který v kategorii žáci přípravka, i přes srážku s jiným závodníkem, skončil na 5. místě z 29 závodníků s časem 2 min 11,6 s na trati o délce 0,5 k vedené terénem. Jiří Zelenka skončil v kategorii junioři na 4. místě s časem 16:37,5 na trati o délce 3,9 km. Michal Prokeš v závodě mužů na 6,4 km skončil na 6. místě.

Okolo Pravdy

Následující den se pod Pravdou u Domoušic konal závod opět v přespolním běhu tentokrát o délce 5,5 km. Z důvodu Regenerace našich závodníků se závodu účastnil jen Jiří Zelenka. V hlavní kategorii mužů skončil s časem 24:01 na 6. místě.

Duben

Žatecká desítka

Protože se blížila Počeradská patnáctka tak si na zkoušku kondice Jiří Zelenka zaběhl závod Žatecká desítka, který vede ze Žatce směrem k přehradě a zpět nezpevněnou cestou kolem Ohře. V kategorii Juniorů se s časem 44:36,4 umístil na 6. místě.

Ranská hora

Protože závod Ranská hora je ve stejném běžeckém poháru jako závod Okolo Pravdy, tak tu nechyběla účast Jiřího Zelenka a ve stejné kategorii (muži A) se na dráze vedoucí terénem a po silnici po úbočí hory umístil na 7. místě s časem 36:53. Závod měl 2 kola každý s délkou 4,25 km (celkem 8,5 km). Rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodem na trase činil 55 m (celkem 110 m výškových stoupáni a klesání)

Květen

Májový běh v Lounech

Třetí a poslední závod Lonského běžeckého poháru se konal přímo v Lounech. Trať vedla převážně po asfaltových cestách a pěšinách Masarykových sadech. Začátek a konec byl na atletickém stadionu ZŠ Prokopa Holého (7. ZŠ) a nejvzdálenější místo bylo kynologické cvičiště. Zde po 5 km s časem 18:20 v kategorii muži A umístil na 6. místě.

Memoriál Karla Raise

V ten samý týden v sobotu se konal silniční závod z Počerad na lounské výstaviště o délce 15 km. Zde jsme měli zastoupení 3 běžců. V kategorii muži do 39 let se umístil Michal Prokeš na 12. místě s časem 01:04:12 a Jiří Zelenka na 18. místě s časem 01:09:59. V kategorii muži do 59 let se Jan Prokeš umístil na 7. místě v čase 01:22:55.

Červen

Běh na Větruši

Běh na Větruši je trialový 10 km závod v Ústí na Labem, který spadá pod Ústecký běžecký pohár. Trať začíná u výletní restaurace na Větruši a jde po asfaltce přes kopec na jih do vesnice Hostovice, dále překonává značné převýšení po silnici nahoru do obce Podlešín, kde se stáčí dolu terénem zpět do Ústí. Poslední část vede nad Vaňovskými vodopády. Celkové stoupání a následné klesání činí 323 výškových metrů. Tohoto závodu se účastnil od nás jen běžec Jiří Zelenka, který s časem 46 minut a 14 sekund skončil na 3. místě v kategorii muži do 39 let._dsc5504.jpgimg_20190622_123426.jpgvetruse.png

Červenec

Běh na Komárku

Ani v letním období náš běžec Jiří zelenka nepřestal se sérií závodů a zúčastnil se dalšího trialového závodu z Ústeckého běžeckého poháru. Tentokráte trať vedla z hory Komáří hůrka (vížka) lesem 5 km do Krupka a následně opět lesními cestami 500 výškových metrů na vrchol. Celkovou délku 10 km zdolal náš běžec za 58 min a 13 s, což zajistilo 3. místo v kat. muži do 39 let.